Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


Zwiastun
9. Rajdu Mazowieckiego


   Zostań fanem rajdu


Wywiad z Dyrektorem 9. Rajdu Mazowieckiego   
19.04.2011


Tegoroczny Rajd Mazowiecki zostanie rozegrany w nowej lokalizacji.
Czy możesz powiedzieć coś więcej o czekających nas zmianach?

Zmienił się termin Rajdu, już nie otwieramy sezonu po zimie. Termin przypadający w połowie maja wydaje się bardziej atrakcyjny. Nie będziemy mieli kłopotów jak rok temu, gdy topniejące zwały śniegu utrudniały nam organizację strefy serwisowej. Liczę też na wysoką frekwencję, gdyż impreza odbędzie się w dwumiesięcznej przerwie pomiędzy rundami RSMP.
Kolejna zmiana to lokalizacja bazy oraz odcinków specjalnych. Właściwie jest to zupełnie nowy, robiony od początku Rajd i dzięki temu trudno jest wymienić jakie czekają nas zmiany. Właściwie wszystko jest inne, no może osoby pracujące przy organizacji są w większości te same.

No właśnie, tak wiele zmian wiąże się zwykle ze zmianą dyrektora imprezy.
Ty jesteś dyrektorem Rajdu Mazowieckiego trzeci rok z rzędu …

Tak to już trzeci raz i mam nadzieję, że się nie nudzicie. Co roku obejmuję stanowisko dyrektora z przekonaniem, że chcę zrobić lepszą imprezę, rozwijać się, słuchać opinii zawodników, kibiców oraz bardziej doświadczonych kolegów. W zeszłym roku rozwój następował poprzez drobne zmiany. Uznałem jednak, że aby uczynić naprawdę duży krok do przodu potrzeba rewolucji a nie ewolucji. Szukałem ciekawszych tras, łatwiej dostępnej strefy serwisowej oraz lepszej "oprawy" dla zakończenia Rajdu. Czy to się udało? Ocenicie sami, ja jestem przekonany, że tak.

Czy zmiany dotyczące trasy są jedynie kosmetyczne, czy naprawdę czeka nas coś innego?

Trudno mówić o kosmetycznych zmianach gdy 100% odcinków specjalnych to nowe trasy. Rajd ma bardzo zróżnicowaną charakterystykę odcinków. Trasy położone w województwie mazowieckim są nieco podobne do tras z ubiegłych lat. Dotyczy to szczególnie OS Kozienice. OS Sieciechów jest już zdecydowanie bardziej zróżnicowany. Po przeniesieniu się na teren województwa lubelskiego zmieniamy całkowicie typ odcinków specjalnych. Pojawia się ciekawa rzeźba terenu, zakręty przez szczyty, są też tak lubiane przez kibiców hopy. Zobaczymy jak trasy te sprawdzą się w roli odcinków specjalnych rajdu RPP. Nie wykluczam, że w przyszłości wzorem innych organizatorów będziemy dążyli do organizacji łączonej rundy na nawierzchni asfaltowej.

Harmonogram imprezy odbiega od tego co było wcześniej i co jest normą na innych rajdach.

Tak to prawda, ale czy to złe, że szukamy ciekawszych rozwiązań? Układ trasy jest w mojej opinii atrakcyjny dla zawodników, bo daje możliwość przejechania pięciu różnych odcinków w trakcie jednodniowej imprezy. Kibice powinni być zadowoleni z faktu, że mogą zobaczyć zmagania na każdym z odcinków – wystarczy nieco planowania i nie trzeba gnać na złamanie karku. Przy okazji odradzam zdecydowanie taką jazdę na dojazdówkach, bo Policja w Rykach dysponuje bardzo skuteczną bronią na piratów drogowych, co udało nam się przez przypadek sprawdzić. Co do długości dojazdówek to oczywiście nie jest tak fajnie jak rok temu, ale zachowane są rozsądne proporcje i ponad 25% trasy Rajdu stanowią odcinki specjalne. W zeszłym roku część zawodników narzekała, że dojazdówki są za krótkie i nie mogą nawet rozgrzać samochodu, inni byli zadowoleni. W tym roku zapewne zamienią się rolami.

Nową bazą Rajdu jest miasto Kozienice, jak układa się współpraca przy organizacji imprezy?

Szczerze mówiąc jestem zaskoczony, że aż tak dobrze. Współpracujemy z Burmistrzem Kozienic, Panem Tomaszem Śmietanką który objął patronat honorowy nad imprezą. Miasto wspiera organizację Rajdu, użycza nam plac na strefę serwisową, pomieszczenia zespołu pałacowego na potrzeby biura, a teren dziedzińca pałacowego na zakończenie Rajdu. Bardzo pozytywnie nastawione do imprezy są również władze samorządowe powiatów Kozienickiego i Ryckiego, gmin Sieciechów, Nowodwór oraz Ułęż. Pragnę podziękować za okazaną pomoc i zaufanie. Dziękuję również sponsorom i partnerom Rajdu, którzy wspierają jego organizację, w tym PKS Kozienice za udostępnienie nam infrastruktury potrzebnej do przeprowadzenia Badań Kontrolnych.

Co możesz powiedzieć zawodnikom i kibicom którzy jeszcze nie zdecydowali
czy przyjadą na 9. Rajd Mazowiecki?

Mogę ich jeszcze raz serdecznie zaprosić i obiecać, że emocji nie zabraknie. Przebieg przygotowań możecie śledzić na stronie internetowej www.rajdmazowiecki.pl. Zrobiliśmy wiele zmian aby uczynić Rajd jeszcze lepszym i ciekawszym. Warto przyjechać bo jest to jedyna impreza tej rangi w centralnej i wschodniej części naszego kraju. Jeśli nie jesteście jeszcze przekonani, macie jakieś pytania piszcie proszę na adres infomazowiecki@automobilklubpolski.pl. Postaram się Was przekonać.

Do zobaczenia na Rajdzie Mazowieckim.

 


© benix      Automobilklub Polski 2011                                                                                                                                                  design by NOISES