Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


Zwiastun
9. Rajdu Mazowieckiego


   Zostań fanem rajdu


4Turbo po Rajdzie Mazowieckim  
16.05.2011


W dwóch Evo IX N4/30 startowały załogi: Przemysław Żabka-Norbert Kacprzak oraz Paweł Tomaszek i Ireneusz Pleskot. Jadący trzecim Lancerem Adam Tomaszek pełnił obowiązki samochodu funkcyjnego.
Tomaszek z Pleskotem szczęśliwie dojechali do mety zajmując 1 miejsce w klasie N4/30. Żabka i Kacprzak wycofali się z rywalizacji już na pierwszym odcinku specjalnym po awarii półosi napędowej.

Paweł Tomaszek: Piękna pogoda, zupełnie nowe odcinki specjalne, nowa lokalizacja imprezy i sporo kibiców na trasie – to w największym skrócie podsumowanie naszych wrażeń ze startu w Rajdzie Mazowieckim. Zrealizowaliśmy w stu procentach zakładany przed imprezą plan. W tym roku zbieram punkty do licencji R, więc priorytetem było dojechanie do mety. Testowaliśmy też setup auta. Klasa N4/30 nie jest uwzględniania w klasyfikacji generalnej imprezy, ale porównywaliśmy nasze czasy z kolegami startującymi ośkami. Trzeba pamiętać, że nasz Lancer z regulaminową zwężką ma tylko 215 KM i waży o wiele więcej niż Honda Civic czy Citroen C2R2. Owszem, ma luźnych nawierzchniach dysponuje z pewnością lepszą trakcją, ale na odcinkach asfaltowych nie ma to znaczenia. Bardzo żałuję, że Przemek Żabka odpadł już na początku imprezy, bo dysponujemy podobnymi samochodami i liczyłem na porównanie czasów na OS-ach. Staraliśmy się zatem porównywać do zawodników startujących w klasie „Gość” i dzięki temu wiem, w jakim miejscu jestem jako kierowca. Nasz samochód przygotowany przez 4Turbo spisywał się bez zarzutu. Wszystko było przygotowane perfekcyjnie. Bardzo lubię startować na luźnych nawierzchniach, dlatego nasz kolejny start planujemy na Rajdzie Polski.


Zdjęcie: Mateusz Senko


© benix      Automobilklub Polski 2011                                                                                                                                                  design by NOISES