Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


Zwiastun
9. Rajdu Mazowieckiego


   Zostań fanem rajdu


Kolejna pętla dla Nowocienia   
14.05.2011

Mariusz Nowocień umocnił się na prowadzeniu po drugiej pętli 9 Rajdu Mazowieckiego. Kierowca Automobilklubu Rzemieślnik wygrał dwa z czterech odcinków i prowadzi o 43.1 sekundy przed powracającym po przerwie Jakubem Wysockim. Trzeci jest jadący Peugeotem 206 RC Tomasz Sawicki (+46.5).

Pierwszy oes drugiej pętli - Kozienice - to przełamana hegemonia Nowocienia i zwycięstwo Grzybka. Grzybek może jednak walczyć już tylko o oesowe zwycięstwa, jego strata po przygodzie na 4 odcinku specjalnym wynosi prawie 3 minuty do prowadzącego - Na ostatnim oesie na takim wolnym zakręcie, prawa dziewięćdziesiątka było strasznie ślisko, zaczęło jechać przodem. Później pozostało ratowanie z ręcznym, było trochę w dół, oparliśmy się o ogrodzenie i nie mogliśmy wyjechać. Straciliśmy dużo czasu, bo mało kibiców było. Straty kosmetyczne, drzwi, błotnik i trochę ziemi zabraliśmy - powiedział Grzybek po pierwszej pętli dziennikarzom www.rallynews.pl.

Nowocień jednak nie stracił wygranej w odcinku z powodu wolniejszej jazdy. Popełnił błąd - Staramy się kontrolować wynik. Jedziemy bez większej szarzy, czego skutkiem był mały błąd na Kozienicach. Dlatego wracamy do strategii z pierwszej pętli - skomentował pilot Huzar Rally Team, Bartek Jakubowski.

Na drugim miejscu kończy Sawicki (strata tylko 0.2 sekundy). Co ciekawe - trzeci na mecie Nowocień stracił tylko 4 dziesiąte sekundy. Czwarty kończy Wysocki (+3.0), piąty Raczkowski (+4.2).

Kolejny odcinek to tylko potwierdzenie dobrej formy Nowocienia. Wygrywa on o niecałe 2 sekundy przed Sawickim i nieco ponad 4 sekundy przed Grzybkiem. Dalej jest Wysocki i Kwaśnik. Szósty skończył Markowski.

Trzeci oes pętli - Ułęż - to już tradycyjnie wygrana Nowocienia. Znów drugi czas notuje Sawicki (+1.4), trzeci Grzybek (+6.2). Czwarty kończy Janowski, piąty Wysocki.

Sieciechów, czyli ostatni - 8 - odcinek specjalny drugiej pętli rajdu pada łupem Jakuba Wysockiego. Kierowca Automobilklubu Radomskiego wygrywa o 1.5 sekundy z Kwaśnikiem. Trzeci (+2.1) jest Nowocień.

Nieoficjalna klasyfikacja generalna po odcinku nr. 8:

1. Mariusz Nowocień/Bartłomiej Jakubowski - 37:57.90
2. Jakub Wysocki/Grzegorz Gołda - +43.10
3. Tomasz Sawicki/Magdalena Wilk - +46.50
4. Sergiusz Janowski/Krzysztof Grzenia - +01:10.20
5. Marek Kwaśnik/Wiktor Stanis - +01:12.30

Na zawodników czeka już tylko mierzący 5.35 km odcinek Elektrownia Kozienice.
Mariusz Nowocień wystartuje na trasę tej próby już o 16:56.

Fot. Mateusz Senko

rajdowypuchar.pl


© benix      Automobilklub Polski 2011                                                                                                                                                  design by NOISES