Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


Zwiastun
9. Rajdu Mazowieckiego


   Zostań fanem rajdu


Mówią po pierwszej pętli   
14.05.2011

Mariusz Nowocień
- Nie wiedziałem, że wszystkie cztery oesy wygrałem. Nie ukrywam, nadaliśmy jakieś tempo od samego początku. Aczkolwiek gdzieniegdzie siłuję się z samochodem. Nie czerpię tak wielkiej przyjemności z jazdy, jakbym jechał bez presji, którą niejako mam, ponieważ jadę na swoim terenie, mnóstwo znajomych, sponszorzy. Jeszcze się nie cieszę, bo została jeszcze jedna pętla. Odcinki są fajne. Gdzieniegdzie może trochę za szybkie jak na drugą ligę. Staramy się, jesteśmy na drodze.

Marek Kwaśnik
- Odcinki podobają się pół na pół. Pierwszy odcinek i czwarty był strasznie śliski. Opona praktycznie w ogóle nie trzyma, także nie jest to tylko nasz problem. Drugi odcinek bardzo fajny, dobrze nam się pojechało. Na trzecim mieliśmy problem z samochodem, mamy problem ze sprzęgłem. Trochę straciliśmy, mieliśmy małą obrotkę, na której straciliśmy koło 15 sekund. Na następnym było już dobrze. Jesteśmy blisko generalki, więc jesteśmy zadowoleni. Dalej postaramy się nadrabiać.

Bartek Grzybek
- Na ostatnim oesie na takim wolnym zakręcie, prawa dziewięćdziesiątka było strasznie ślisko, zaczęło jechać przodem. Później pozostało ratowanie z ręcznym, było trochę w dół, oparliśmy się o ogrodzenie i nie mogliśmy wyjechać. Straciliśmy dużo czasu, bo mało kibiców było. Straty kosmetyczne, drzwi, błotnik i trochę ziemi zabraliśmy. Jedziemy dalej. Oesy szybkie, miejscami piekielnie ślisko. Po pierwszym odcinku wszyscy się zastanawialiśmy czy każdy tak miał tak samo, bo auto strasznie się prowadziło. Nie wyobrażam sobie, co by było po mokrym. Ale generalnie ciekawie. Dobrze, że organizator się stara i coś robi. Każdy z zawodników pewnie docenia to, że nie robią tego samego co rok, tylko jest coś nowego. Myślę, że Mariusz był dziś bardzo szybki, wygrywał wszystkie oesy. Na pewno byśmy z nim nie wygrali, ale mogliśmy walczyć o drugie miejsce.

Radosław Raczkowski
- Trasy według mnie są na dwie strony. Dwa oesy są bardzo szybkie, z dużymi dohamowaniami, a dwa oesy są bardziej techniczne, dużo więcej zakrętów i tamte bardziej mi odpowiadają. Trasy są dobre. Z przyczepnością dużych problemów nie mieliśmy. Pierwsza pętla poszła nam dosyć gładko. Mamy jakieś stuki w zawieszeniu i musimy to na serwisie sprawdzić. Trzeba atakować, ale uważnie, bo można parę pozycji zyskać, ale też parę stracić.

Tomasz Sawicki
- Trasy podobają mi się. Są szybkie, ale rajdy są szybkie. Ja się cieszę z każdej trasy, cieszę się z każdej okazji startu. Nie narzekam nigdy, że są za szybkie, za dziurawe. Jedziemy bez większych problemów, jak widać po czasach.

Jakub Wysocki
- Oesy w porządku. Jest trochę problemow, aby odnaleźć się w szybkich partiach. Nie jest najgorzej. Myślałem, że będę się szukał gdzieś na dole tabeli. Jak na dłuższą przerwę to nie jest źle. Tempo w miarę jest. Szacunek dla Mariusz Nowocienia, bo naprawdę bardzo szybko śmiga. Popełniam dużo szkolnych błędów, że aż się dziwię że to robię. Na drugiej pętli może się poprawimy, ale nie wiem czy zniwelujemy straty czasowe. Ważne, aby raczej utrzymać się na drodze i czysto przejechać.

rallynews.pl


© benix      Automobilklub Polski 2011                                                                                                                                                  design by NOISES