Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Współpraca

7 Rajd Mazowiecki
- migawki

 


   Zostań fanem Rajdu

Emil Leszczyński przed Rajdem Mazowieckim
16.03.2010

Rok temu na trasach Rajdu Mazowieckiego miałem okazję debiutować i zdobyć pierwsze miejsce w klasie K5 i 4 miejsce w klasyfikacji generalnej - 3 ligi.Fot: Tomasz Płoszaj

Z trasami tymi mam wiele bardzo miłych wspomień. Dodatkowo jest to dla mnie niejako domowy rajd, który na stałe (wraz z Rajdem Barbórka) wpisałem do swojego kalendarza.

W tym roku planowałem starty w RSMP, jednakże ze względu na zmianę planów zawodowych i prywatnych na przełomie stycznia i lutego, musiałem zweryfikować także swoje plany sportowe.

Ze względu na nowe wyzwania zawodowe, ilość czasu na starty w rajdach w tym roku zmalała u mnie prawie do zera. I tak prawdę powiedziawszy powinienem schować licencję do szuflady i w tym roku w ogóle wybić sobie z głowy starty w rajdach.

Jednakże pasja rajdowa, która na nowo mocno rozpaliła się podczas treningów zimowych nie pozwoliła całkowicie wycofać się z tej niewiarygodnie uzależniającej dyscypliny sportu.

Postanowiłem wrócić do korzeni mojej rajdowej pasji i wziąć udział w tym roku w nowym i dosyć kompaktowym cyklu, jakim jest Szutrowy Puchar Polski - Szuter Cup. Mała ilość rund i stosunkowo nieduża ilość czasu, jaką trzeba poświęcić na starty powinna umożliwić mi wzięcie udziału we wszystkich czterech rundach tego cyklu.

Także, jeżeli chodzi o wybór samochodu, wracam do korzeni mojej pasji rajdowej do klasy RWD-3 i w tym roku wystartuję zmodyfikowaną na szutry rajdówką BMW 320i, którą w zeszłym roku miałem okazję w ciągu jednego sezony wyjeździć wszystkie trzy licencje rajdowe i 3 miejsce w klasie RWD-3.

Na rozgrzewkę zamierzam wystartować w domowym dla mnie 8 Rajdzie Mazowieckim. Gdzie wraz z pilotem Dominiką Duziak zamierzamy rozruszać się przed rundami rozgrywanymi na szutrze.

Samochód został profesjonalnie przygotowany w setupie szutrowym przez firmę RS Service (Paweł Omlet), dlatego też z wielką nadzieją liczę na obfite opady śniegu podczas rajdu, które pozwolą wykorzystać potencjał rajdówki.

W tym sezonie w rajdowej przygodzie towarzyszyć mi będzie firma Display Flash Poland – producent automatycznych standów i regałów – www.displayflash.com.pl


© benix      Automobilklub Polski 2010                                                                                                                                                   design by NOISES