Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash
Zwiastun Rajdu

  
   Zostań fanem rajdu

Rajd Mazowiecki 2011
Rajd Mazowiecki 2010

65 zgłoszeń na Rajd Mazowiecki   
07.05.2012

Lista zgłoszeń

Łącznie 65 zgłoszeń przyjęli organizatorzy 10. Rajdu Mazowieckiego. 48 załóg wystartuje do rywalizacji w trzeciej rundzie Rajdowego Pucharu Polski, a zawody uatrakcyjnią przejazdy 10 gości, w tym aż 6 w niezwykle mocnych Subaru i Mitsubishi. Na końcu stawki pojedzie 7 zawodników z Rajdowego Debiutu, czyli bez pomiaru czasu.

Pierwszy numer na liście zgłoszeń otrzymali liderzy klasyfikacji generalnej RPP 2012 - Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski, którzy pojadą Citroenem C2-R2. Za nimi ustawiono zwycięzców Rajdu Lotos w RPP Damiana Tomalę z Mateuszem Martynkiem w Hondzie Civic Type R. Jako trzeci na trasę wyjedzie triumfator RPP podczas Rajdu Świdnickiego Mateusz Kubat pilotowany przez Grzegorza Dachowskiego (Honda Civic Type R).

Najwięcej zgłoszeń, bo aż 24, przyjęto od zawodników, którzy będą rywalizować w klasach 5-tej i 6-tej grupujących najszybsze auta. Osiem załóg wystartuje w klasie 8 RPP, którą otwierają Wiesław Ingram i Krzysztof Janik - zwycięzcy grupy N podczas ubiegłorocznego Rajdu Mazowieckiego. Pięć załóg cieszyć będzie kibiców jazdą tylnonapędowych BMW 318 IS, po cztery w klasie Astra i 9 oraz 3 w klasie 7 RPP.

Do udziału w Rajdzie Mazowieckim zgłosiło się także wielu zawodników znanych z tras Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W klasie Gość pojadą Tomasz Kuchar z Danielem Dymurskim, Dariusz Poletyło z Grzegorzem Skorupskim oraz Krzysztof Oleksowicz z Krzysztofem Gęborysem (Subaru Imprezy), natomiast Mariusz Stec z Michałem Przystupą, Felix z Adamem Grzelką, Paweł Tomaszek z Michałem Bojarem przywiozą Mitsubishi Lancery. W Citroenie DS3 pojedzie Radosław Raczkowski z Mariuszem Kosińskim, a w C2R2 Max Tomek Gryc i Michał Kuśnierz, którzy w ubiegłym roku zajęli trzecie miejsce w klasie Gość. Fordy Fiesta poprowadzą Aron Domżała i Łukasz Byśkiniewicz, który zadebiutował w rajdach właśnie podczas ubiegłorocznego Rajdu Mazowieckiego.