Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash
Zwiastun Rajdu

  
   Zostań fanem rajdu

Rajd Mazowiecki 2011
Rajd Mazowiecki 2010

Awaria skrzyni wyeliminowała Ingrama   
16.05.2012


10. Rajd Mazowiecki stanowiący trzecią tegoroczną rundę RPP, okazał się pechowy dla załogi Wiesław Ingram / Krzysztof Janik. Zawodników wyeliminowała pierwsza w karierze awaria. Zawiodła skrzynia biegów Hondy Civic Type R.

Wiesław Ingram: - Niestety awaria skrzyni biegów spowodowała, że po raz drugi w karierze nie osiągnąłem mety zawodów. Był to pierwszy defekt samochodu od początku moich startów. Mam nadzieję, że pozostałe eliminacje w których weźmiemy z Krzyśkiem udział będą już szczęśliwe, a limit pecha został wyczerpany. Do momentu awarii notowaliśmy całkiem przyzwoite czasy. Wprawdzie mała przygoda na bardzo mi odpowiadającym odcinku Celejów (tu gorące podziękowania dla mediów i kibiców, za pomoc w odzyskaniu poprawnego toru jazdy) trochę nas przyhamowała, jednak kontrolowałem sytuację i była spora szansa na odzyskanie prowadzenia w klasie. Tym bardziej, że główny konkurent Sławek Kurdyś nie najlepiej dobrał opony na drugą pętlę. Obecnie auto jest już pod opieką ekipy serwisowej i wkrótce będzie gotowe do rywalizacji w Rajdzie Karkonoskim.

Krzysztof Janik: - Kiedyś coś musiało wyzionąć ducha - szkoda, że akurat teraz, gdy pojawiła się duża szansa na kolejną wygraną i poprawienie dorobku punktowego. Była to nasza pierwsza awaria z Wieśkiem, a na Rajdzie Karkonoskim miną 3 lata naszej współpracy. Patrząc więc na statystyki wypada mieć nadzieję, że przed nami rozpoczynają się kolejne 3 lata owocnych i stopniowo coraz lepszych startów. O rajdzie chciałoby się jak najszybciej zapomnieć, jednak będzie to trudne, gdyż takich dojazdówek nie pamiętam nawet z etapów Rajdowych Mistrzostw Świata ;) Na pocieszenie dla moich lokalnych kibiców z Jastrzębia i okolic powiem, że w takim obrocie spraw będziemy zmuszeni wystartować w kończącym sezon niemal domowym Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki. Jednak do kibicowania zapraszamy już za 3 tygodnie na kolejną eliminację RPP.

Start w 10. Rajdzie Mazowieckim był możliwy dzięki: PLATINUM Orlen Oil, AQUER, ELEKTRO PROCES, Lock-Tel, AUTO-HAL, FIVESTAR, PLASTBUD, NOWAK - firma pogrzebowa, Espace Autos Bernay, AIR-TECH-BUD, Kolor Plus Studio, MARPEX. Patronat medialny: Bochnianin.pl, RajdowyPuchar.pl.

Fot. Łukasz Koziarski.