Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash
Zwiastun Rajdu

  
   Zostań fanem rajdu

Rajd Mazowiecki 2011
Rajd Mazowiecki 2010

Treningowo, sentymentalnie i z wielkim sukcesem   
15.05.2012

Załoga TVN TURBO Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski bardzo dobrze spisała się podczas 10. Rajdu Mazowieckiego zajmując 3. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu w klasie gości czyli zawodników regularnie startujących w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Dla załogi był to drugi i bardzo sentymentalny start w tej imprezie. Równo rok temu Byśkiniewicz i Wisławski właśnie na Rajdzie Mazowieckim po raz pierwszy w karierze wspólnie wystartowali w rajdzie. Podobnie jak 12 miesięcy wcześniej duet ten ścigał się przednionapędowym Fordem Fiesta R2.

Łukasz Byśkiniewicz: Olbrzymi sukces i wielka radość na mecie. W rajdzie wystartowaliśmy treningowo, a impreza zakończyła się dla wyjątkowo udanie. Chcieliśmy także zobaczyć, czy i jak bardzo poprawią się nasze wyniki w porównaniu do Rajdu Mazowieckiego 2011.Kilka załóg w szybszych samochodach miało problemy na trasie dzięki czemu awansowaliśmy na podium generalki, ale jak powtarza mi „Wiślak” zwycięzcy są na mecie. Rajd okazał się owocnym treningiem, ponieważ mieliśmy jazdę po suchym i mokrym. Organizator stanął na wysokości zadania i znalazł odcinki specjalne, na których można było się wykazać. Były Hopy, niewidoczne zakręty, przejazdy przez szczyty i olbrzymie prędkości. Jakby jeszcze na prostych znalazły się dodatkowe szykany, byłoby naprawdę super. W imieniu ekipy TVN TURBO realizującej materiał z Rajdu Mazowieckiego zapraszam na relację do programu Turbo Motosport (premiera w czwartek 17.05, godz.17:30). Na czas Rajdu Mazowieckiego nasz Ford Fiesta zmienił barwy. Pojechaliśmy dzięki zaangażowaniu firm: Kordas, Chem-Met i Kopalni Kraszowice K.A.M.

Maciej Wisławski: 12 miesięcy temu od tego rajdu wszystko się zaczęło. Pierwszy raz wsiedliśmy do Forda Fiesta i ścigaliśmy się z zawodnikami z Rajdowego Pucharu Polski. Teraz jechaliśmy jako goście z RSMP. Pogoda była bardzo zmienna. Było sucho, mokro i bardzo mokro. Bardzo się cieszę, że osiągnęliśmy tutaj taki sukces. Łukasz jest bardzo zdeterminowany w tym co robi i dlatego z całego serca się staram mu pomóc, aby takie wyniki były jak najczęściej, bo wiem, że dla niego jest to najlepsza nagroda za trud jaki wkłada w przygotowania naszych startów.

Fot. Mateusz Senko