Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash
Zwiastun Rajdu

  
   Zostań fanem rajdu

Rajd Mazowiecki 2011
Rajd Mazowiecki 2010

MMProject Rally Team: Wysoko w Mazowieckim   
14.05.2012


Awans w tabeli – punkty zdobyte w 10. Rajdzie Mazowieckim pozwoliły załodze MMProject Rally Team wspiąć się na drugą pozycję w klasie 6, oraz piątą w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski.

Na mecie w Kozienicach Mularczyk i Rogóż zameldowali się na trzecim miejscu w klasie i ósmym w klasyfikacji generalnej. Wynik jest jeszcze lepszy niż ten wywalczony podczas Rajdu Świdnickiego. Ponadto dzięki zajęciu drugiego miejsca w Citroën Rally Challenge zawodnicy z Sosnowca umocnili się na pozycji wiceliderów tej klasyfikacji. Zespół może być zadowolony ze swoich osiągnięć na Mazowszu, zwłaszcza, że na pierwszych odcinkach rajdu Citroën C2 w barwach sponsorów ekipy (MMprojects, INTER-MED, GESTO, GrafPrint, RedBeetle – Media & More) miał spore problemy z pracą silnika w górnych zakresach obrotów.

Marek Mularczyk: Trzecie miejsce w klasie, drugie w Citroën Rally Challenge oraz ósme w generalce to jak na przygody z samochodem bardzo dobry wynik. Pierwszą pętlę przejechaliśmy poniżej naszych oczekiwań, bo samochód nie spisywał się najlepiej. Na drugiej przyśpieszyliśmy, ale jednocześnie cały czas staraliśmy się na tyle kontrolować tempo, by dotrzeć do mety. Ten rajd był szybki i pokazał nam, że nasza praca nad opisem jeszcze się nie kończy. Jeśli znamy odcinek i możemy bezgranicznie zaufać naszym notatkom, to wtedy da się pojechać na 100 proc. i czasy są naprawdę rewelacyjne. Ja muszę też jeszcze szlifować hamowanie. Pierwsza pętla była dla nas zdecydowanie mniej udana niż druga. Niedosyt jest tym większy, że na drugim przejeździe notowaliśmy czasy w pierwszej czwórce, ale to też daje radość, bo widzimy jaki jest nasz potencjał.

Michał Rogóż: Chcieliśmy być w pierwszej dziesiątce i jesteśmy w pierwszej dziesiątce. Jestem bardzo zadowolony z wyniku, zrealizowaliśmy nasz plan w 100 proc. Trzecie miejsce w klasie i drugi raz z rzędu druga lokata w Citroën Rally Challenge, czyli naprawdę dobrze. Zdobyte punkty pozwoliły nam awansować na piątą pozycję w klasyfikacji RPP, dzięki temu jesteśmy bliżej podium Pucharu. Porównywaliśmy także nasze czasy z konkurencją i widać, że jesteśmy w stanie jechać równie szybko jak oni. Co prawda potrzebujemy do tego jeszcze trochę kilometrów i praktyki, ale wiemy, że mamy potencjał by zniwelować dystans. Ten rajd dał nam także dużo wiedzy, na temat tego, na co nas stać i co potrafimy. Pokazał nam też nasze błędy. Wiemy, że musimy poprawić jeszcze kilka drobiazgów w opisie, aby nabrać większej pewności i spokoju. Pozwoli nam to lepiej wykorzystać możliwości samochodu i w konsekwencji poprawić czasy, zwłaszcza na tych szybszych partiach. Szkoda mi trochę tej pierwszej pętli, którą i tak w założeniach mieliśmy pojechać spokojniej, ale z własnej woli, a nie z powodu usterki. Zostało nam jeszcze trochę pracy przy samochodzie przed Karkonoskim i kolejną rundą Lausitz Cup, ale z pewnością się z tym uporamy, a dzisiaj zdobyte doświadczenie zaprocentuje nam już na następnym rajdzie.

Podobnie jak w zeszłym sezonie starty załogi MMProject Rally Team są możliwe dzięki zaufaniu i wsparciu sponsorów. MMProjects – to firma budowlana z wieloletnim doświadczeniem, realizująca usługi wykonawstwa i podwykonawstwa w zakresie prac budowlanych. Drugim ze sponsorów jest INTER-MED, czyli nowoczesne przychodnie specjalistyczne z Katowic i Będzina, świadczące usługi medyczne. Załogę wspiera także GESTO – producent najwyższej jakości ogrodzeń i prefabrykatów betonowych, GrafPrint – drukarnia i studio reklamy z 15 letnią tradycją, oraz RedBeetle – Media & More. Patronat medialny nad startami załogi objął portal rajdowy RallyNews.pl, oraz Radio Eska.