Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash
Zwiastun Rajdu

  
   Zostań fanem rajdu

Rajd Mazowiecki 2011
Rajd Mazowiecki 2010

Rajd Mazowiecki po OS-6:
Płachytka i Nowaczewski umacniają się na pozycji lidera 
  
12.05.2012


Druga pętla Rajdu Mazowieckiego rozegrana została przy pochmurnym niebie i opadach deszczu. Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski w Citroenie C2-R2 wygrali ostatnią próbę drugiej pętli i po sześciu odcinkach specjalnych prowadzą w Rajdzie Mazowieckim. Na drugie miejsce awansowali zwycięzcy obu przejazdów OS Kaleń – Jarosław i Marcin Szeja. Na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu awansowali Damian Tomala i Mateusz Martynek.

W klasyfikacji Gość prowadzą Mariusz Stec z Michałem Przystupą w Mitsubishi Lancerze, którzy wygrali cztery odcinki. Drugie miejsce zajmuje załoga Raczkowski/Kosiński w Citroenie DS3, a trzecie Łukasz Byśkiniewicz i Maciek Wisławski w Fordzie Fiesta. Wśród Gości awaria samochodu wyeliminowała Tomka Kuchara i Daniela Dymurskiego oraz Felixa i Grzelkę z rajdu.

Tuż przed 17-tą rusza ostatni odcinek rajdu, rozgrywany w Kozienicach, a chwilę później zawodnicy przejadą przez rampę na mecie.

- Druga pętla udanie, choć na dwóch pierwszych oesach trochę straciliśmy – powiedział lider rajdu Sylwester Płachytka. - Nie znam jeszcze tych opon na mokrym. Na OS-6 przyspieszyłem i mamy przewagę chyba 14 sekund nad drugim. Został nam jeden oes, który jest bardzo szybki i zapewne będzie padać. Musimy pojechać asekuracyjnie. Mam nadzieję, że nie stracimy i wygramy ten rajd.

- Drugi odcinek w pętli jest bardzo rajdowy, techniczny, dlatego świetnie się nam po nim jedzie – powiedział Jarek Szeja. - Na trzeciej próbie pogoda nam sprawiła psikusa i zaczęło mocniej padać. Jest ciasno w czołówce, jest walka. Czekamy na ostatni oes.
Ta pętla poszła nam znacznie lepiej niż pierwsza. Nie mieliśmy żadnych problemów i awansowaliśmy na 3. miejsce w generalce – zapowiada Marteusz Martynek, pilot Damiana Tomali.

- Można powiedzieć, że walczyliśmy o zwycięstwo w rajdzie, ale awaria skrzyni wyeliminowała nas z dobrego miejsca. Nastroje mamy nienajlepsze. Chcemy pojechać ostatni oes, ale nie możemy już podjąć walki – powiedział Jacek Jurecki.